KT Kosova, The Financial Times’ın bir yayını olan finans dergisi The Banker tarafından Kosova’da “2020 Yılının Bankası” ödülüne layık görüldü.

Kosova’da son üç yılda en yüksek büyüme oranlarına işaret ederek ve 2020 yılı boyunca güçlü, kaliteli ve gelecek vaat eden, büyüme ve gelişmeyi dikkate alan BKT Kosova’nın başarısı uluslararası alanda tanıtılıyor.

BKT Kosova, hem işletmeler hem de bireyler için herkesin her yerde bankacılığa erişimini sağlamak için müşteri hizmetlerini artırmanın yanı sıra uluslararası bankacılık ve küresel ortaklıklara güçlü bir odaklanma ile faaliyet göstermektedir.

BKT Kosova Genel Müdürü Suat Bakkal, alınan ödül ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başarımız, Kosova ekonomisini destekleme yeteneğimize dayanmaktadır. Bankamız hem işletmeler hem de bireyler için çok çeşitli birinci sınıf bankacılık çözümlerine sahip evrensel bir banka olmaktadır. BKT Kosova, Kosova pazarında en hızlı büyüyen bankalardan biridir ve ülkenin bankacılık sektöründeki en hızlı ve en yenilikçi dijitalleşme hızını yönetmektedir” sözlerini ifade etti.

Pandeminin yarattığı koşullar nedeniyle The Banker tarafından düzenlenen ödül töreni, 2 Aralık 2020 tarihinde, sn.Bakkal’ın da katıldığı ve BKT Kosova adına ödulü kabul ettiği bir video konferans aracılığıyla düzenlendi.

Ödülü kabul ederken, sn.Bakkal , ‘’BKT Kosova, COVID-19’un yarattığı zorluklarla dolu bir yılda ‘’Kosova’da 2020 Yılının Bankası” ödülünü kazanmaktan onur duymaktadır.Ödülün kendisi, Bankamızın her seviyesindeki meslektaşlarım tarafından yapılan sıkı çalışmanın bir kanıtıdır.Her birimiz, özellikle pandeminin yarattığı zor zamanlarda, Banka’yı müşteri odaklı bir kuruma dönüştürme stratejimizi desteklemeye son derece odaklandık.Bizim ana hedefimiz, herkese , her yerde ve her zaman bankacılık fırsatları sunmaktır.Bankamız müşterilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve hissedarlarımıza gerçek faydalar sağlamaya devam edecektir’’şeklinde konuştu.

The Banker Hakkında :

The Banker, 1926 yılından bu yana güvenilir bir bankacılık bilgisi kaynağı olmuştur.Doğruluk, yetki ve bütünlük açısından aynı itibara sahip The Banker,  1929 Wall Street Çöküşünden 2008 mali krizine kadar 90 yılı aşkın bankacılık kapsamı boyunca faaliyet göstermiştir.The Banker, çok çeşitli haberler, özellikler, analizler ve röportajlar aracılığıyla benzersiz bir içgörü sağlayarak finans sektörünün karşı karşıya olduğu tüm önemli konuları ele alarak teşvik etmeyi ve bilgilendirmeyi amaçlar.

BKT Kosova Hakkında :       

BKT Kosova, 2007 yılından beri Kosova pazarında faaliyet göstermektedir.

Banka, 2018 yılına kadar BKT Arnavutluk’un bir şubesi olarak faaliyet göstermiş ve Nisan 2018’de Kosova’da ki Banka Kombëtare Tregtare Şubesi statüsünü yabancı bir bankanın şubesinden Anonim Şirket olarak değiştirmiştir ve Kosova’nın bankacılık sektöründe en hızlı büyüyen bankasıdır. BKT, bir dizi yenilikçi ve modern bankacılık fırsatları ve çözümlerinin yanı sıra çeşitli rekabetçi bankacılık ürünleri yaratmıştır.

BKT Kosova, küresel bir bankacılık ortağı olarak tanınmaya güçlü bir şekilde odaklanma ile Bireyler, Şirketler, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Mikro İşletmeler gibi tüm müşteri kategorilerine hizmet vermeye odaklıdır.

BKT için büyüme, her alanda değişim yaşamak ve yeni gelişmelere uyum sağlamak anlamına gelir.Bu nedenle Banka, son trendlere yatırım yaparak finans dünyasındaki son teknolojik gelişmeleri sürekli olarak benimsemektedir.

Kosovaport

Önceki Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden Mostar’a 50 bin maske ve hijyen malzemesi desteği

Sonraki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 529 kişiye ceza kesildi