Birkan Güney, Ardino’da ücretsiz olarak 200’den fazla kişiyi muayene etti

Sofya’daki Pirogov Çok Yönlü Aktif Tedavi ve Acil Tıp Üniversite Hastanesi IV. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde görevli ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr. Birkan Güney, Ardino Hastanesi’nde ücretsiz olarak 200’den fazla kişiyi muayene etti.

Muayeneden geçenler önceden doktor randevusu aldılar. Onların çoğu Dr. Güney tarafından iyileştirici işlemler için talimatlar almak üzere röntgen resimleri ve tahlil sonuçları getiriyorlardı.

Dr. Birkan Güney, “Sabah saat 8.00’den akşam saat 20.00’ye kadar kapıya gelen hiçbir hastayı geri çevirmedim. Hastaların üçte birinde dizde kıkırdak aşınması, başka ücte birinde omurga sorunları, diğerlerinde ise üst ve alt ekstremitelerde kemik problemleri vardı” diye paylaştı. Doktor, ihtiyacı olan hastalara belirli kompleks ortopedik manipülasyonlar uyguladığını belirtti.

Tırnoslivka (Türkerecek) ve Byal İzvor (Akpınar) köylerinden 63 yaşındaki Pakize Halilova ve Fatme Hacımehmet, “Muhteşem bir girişim. Çok gerekli bir girişim. Organizatörlere cani gönülden teşekkür ederiz” dediler.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardino Hastanesi Yöneticisi Dr. Güner Osman ve Hastane Derneği Başkanı Sezgin Bayram, hayırlı girişimden dolayı Dr. Birkan Güney’e samimi teşekkürlerini arz ediyorlar.

Kökenleri Ardino’nun Gorno Prahovo (Tosçalı) köyüne dayanan Dr. Birkan Güney, 1991 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Stara Zagora (Eski Zağra) Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2005 yılında Sofya’daki Pirogov Çok Yönlü Aktif Tedavi ve Acil Tıp Üniversite Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimi gördü. 2008 yılından bu yana Pirogov Hastanesi IV. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde görevli ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak çalışıyor. Kırıkların minimal invaziv cerrahi tedavisi, travmatik yaralanmaların tedavisi ve üst ve alt ekstremitenin rekonstrüktif cerrahisi konularında kalifiye tıp doktorudur.

Kaynak: Kircaali Haber

Read Previous

Tarkan dünyaevine girdi

Read Next

Balkanlar’daki Osmanlı tebaasının torunları İstanbul’da

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *