Beykoz Belediyesi, Prizren’de iftar düzenledi

Prizren Belediyesi ile kardeş belediye olan Beykoz Belediyesi’nin Prizren’de düzenlediği iftar yemeğine Bin 200 davetli katıldı. 5 yıldır düzenlenen iftar yemeğine ilk kez Prizren Belediyesi Başkanı katıldı.

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği organizasyonu ile Beykoz Belediyesi tarafından kardeş şehir Prizren’de düzenlenen iftar yemeğine bin 200 vatandaş katıldı. Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Şeker, Beykoz Belediyesi olarak 5 yıldır düzenledikleri iftar yemeğini bundan sonraki yıllarda devam edeceğini vurguladı.

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülen Aksu Türker de, Prizrenli hemşehrilerimizle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu yıl 5. kez düzenlenen iftara bundan önceki yıllar Beykoz Belediyesi’yle kardeş belediye olan Prizren Belediyesi eski başkanı hiç katılmazken, bu yıl ilk kez yeni başkan Mytahir Haskuka da katıldı. Gecede Arnavut ve Türk dillerinde bir konuşma yapan Haskuka, desteklerinden dolayı Beykoz Belediyesi yöneticilerine teşekkür etti.

İftar sonrası Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği ile Balkan Türk Müziği derneklerinin konseri davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

 

 

/E. Tabak/

Read Previous

RUTEV’den Preşova’da iftar

Read Next

Bulgaristan Başbakanı Borisov, Papa ile görüştü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *