Beşinci Daire Başkanı’na 30 gün gözaltı

Güvenlik ve Karşı İstihbarat Bürosu Beşinci Daire Başkanı Goran Gruyoski, dün akşam altı saattan fazla süren ifade verme sürecinden sonra 30 gün süre ile gözaltına alındı.

Dün Özel Yetkili Savcılık, Beşinci Daire Başkanı Goran Gruyoski ve daha dört şüpheli kişi için, anamuhalafetin “bomba” diye adlandırdıkları gizli telefon dinlemelerini yayınlamaya başlamasının hemen ardından İçişleri Bakanlığı’nın telefon dinleme sistemlerini imha ettiği şüphesi ile soruşturma başlattıklarını vurguladı.

Üsküp Asliye Mahkemesi’nden yapılan açıklamada mahkemeye kendisin başvurduğu şüpheli kişinin avukatı huzurunda ifade verilmesinin ardından 30 günlük bir süre ile gözaltına alınması karar çıktığını vurgulandı. Şüpheli kişinin 24 saat zarfında mahkemenin kararına itiraz etme hakkı bulunuyor.

Kararın hemen ardından Beşinci Daire Başkanı Goran Gruyoski polis eşliğinde Şutka ceza evine götürüldü.

Hatırlanacağı üzere Özel Yetkili Savcılık dün sadece Goran Gruyovski’nin göz altına alınmasını talep etti. Eski İçişleri Bakanı Gordana Yankulovska dahil diğer şüpheli şahıslar için sadece pasaportlarının ele geçirilmesi ile önlem alınmasını istedi.

Read Previous

2016 Türkiye Bursları başvuru süresi uzatıldı

Read Next

Sırp savaş suçu zanlısı Çetnik lider Seselj hakkında beraat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *