BESA Hareketi: Sahtekarlık Yapan Eski Başkan Kasami, Yasa Önünde Hesap Verecek

BESA Hareketi, periyodik olarak yayınladığı belgeler ile eski başkan Bilal Kasami’nin görevini suistimal ederek, sahte evraklar ile parti içinde bölünmeye neden olduğunu kamuoyuna duyurdu.

BESA Hareketi, periyodik olarak yayınladığı belgeler ile eski başkan Bilal Kasami’nin görevini suistimal ettiğini ve ülkede yerel seçimler devam ederken sahte evraklar hazırlayarak parti içinde bölünmeye neden olduğunu kamuoyuna duyurdu. BESA Hareketi Genel Başkanı Afrim Gaşi, BESA Hareketi’ndeki toplam 57 kurucu üyeden 32 kurucu üye adına BESA Hareketi eski başkanı Bilal Kasami hakkında görevini suistimal etmesi ve evrakta sahtecilik suçundan dolayı Üsküp Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Gaşi, aynı zamanda “BESA Hareketi’nin yargı organları nezdindeki hukuki temsilcisi” Kasami’nin, BESA Hareketi evraklarında yapmış olduğu sahteciliğin iptali hakkında İdari Mahkeme’ye de talepte bulunduklarını sözlerine ekledi.

BESA Hareketi’nin yerel seçimlerde önemli bir sınav verdiği ve görüş ayrılıklarının olmadığı bir dönemde sahte belgeler ile yeni teşkilatları kurmaya başlayan eski başkan Bilal Kasami’nin kendi şahsi ve dar çevresel çıkarları için  siyasi partiyi rehin almalarından dolayı mahkeme önünde hesap vermeleri gerektiğini belirten BESA Hareketi Genel Başkanı Afrim Gaşi, “Bu vesileyle bir kez daha söz konusu manipülasyonun, BESA aktivistlerinin kendisine inandığı ve kendisine sadakat gösterdiği dönemde yapıldığının altını çizmekteyiz. Bu da demek oluyor ki, o kişi BESA’nın parçalanması ve yıkılması sürecini çok önceden ve pek tabi ki aldığı direktifler doğrultusunda başlatmıştır” dedi.

Eksik bilgilendirmeden ötürü yanlış safta yer alan aktivistlere seslenen Afrim Gaşi, BESA Hareketi eski başkanı Kasami’nin yakında evrak sahteciliğinden ötürü sanık sandalyesinde olacağını ve akıbetinin meçhul olduğunun altını çizerken BESA aktivistlerine hukukun yanında saf tutmaları çağrısında bulundu. BESA’nın geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de manipülasyon yaparak iktidarlarını devam ettirme niyetinde olanların karşısında olmaya devam edeceğini söyleyen Gaşi, “Adalet gecikebilir, ancak unutmaz. BESA, bize verilen zararlara ve yapılan ihanete rağmen idealini ve fikrini muhafaza etme misyonuna devam etmektedir” diyerek sözlerine son verdi.

Hatırlanacağı üzere  6 Ocak’ta Üsküp’te gerçekleşen Merkez Meclis toplantısında BESA Hareketi  Genel Başkanı Bilal Kasami, parti tüzüğüne aykırı hareket etmek, partinin karar alma mercilerini iki ay boyunca çeşitli “entrikalarla” çalışamaz hale getirmek, parti içi demokratik işleyişi baltalamak ve yerel seçimlerle ilgili sorumluluk almamasından dolayı meclis üyelerinin salt çoğunluğu tarafından görevden alınmıştı.

BESA Hareketi’ndeki gelişmelerle ilgili hukuki süreç devam ediyor.

 

 

Read Previous

Hırvatistan ve Kosova Dışişleri Bakanları görüştü

Read Next

Kırcaali ili belediye başkanları, Eğitim Bakanı ile Türk dili eğitimini görüştü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *