Bekteşi: Çarşamba gününden itibaren indirimli fiyatla satılan ürünler “garantili fiyat” etiketiyle satılacak

Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, bugün hükümet binasında düzenlediği basın toplantısında fiyat indirimi kararına dahil edilen ürünlerin listesinin hazırlandığını ve bunun bir sonraki oturumda Bakanlığın teklifi üzerine hükümet tarafından kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, önerilen karara göre perakendeciler, indirimli ürünlerin fiyatlarını “garantili fiyat” etiketiyle işaretleme zorunluluğuna sahip olacağını belirtti.

Bakan Bekteşi düzenlediği basın toplantısında, “Ticaret odaları ve ticaretin tüm paydaşlarıyla yapılan tüm analizler ve görüşmeler sonrasında Çarşamba gününden itibaren indirilecek fiyatların işaretlenmesi fikri ortaya çıktı. Bu nedenle Ekonomi Bakanlığı, Ticaret Kanunu uyarınca hareket ederek, ticaret alanındaki karara destek verecek ve yarın hükümet oturumunda listelenmesi muhtemel tüm ürünleri fiyat indirimiyle işaretleyerek, bu karara olumlu etki yapacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Bekteşi, “Her tüketici markete gittiğinde garantili fiyatın belirtileceği işareti görme şansına sahip olacak ve bu işaretle işaretlenecek fiyatlarda Kasım ayına kadar yukarı yönlü bir artışın olmayacağını bilecek.” dedi.

Read Previous

Sırp tenisçi Djokovic, Şanghay Masters’a katılmayacak

Read Next

Akaryakıtta fiyatlar güncellendi