Bulgaristan Devlet Demiryolları (BDD)-Yolcu Taşımacılığı Şirketinin yeni elektrikli lokomotiflerini yerinde gören Başbakan Boyko Borisov, “BDD, dünyadaki en iyi lokomotiflere sahip oldu. Son derece güçlü, hızlı, ekonomik lokomotifler. 10 yılda BDD’nin yaklaşık bir milyar levalık borcunu ödedik ve demiryolu ağının yenilenmesine devam ediyoruz” diye kaydetti.

Sipariş edilen toplam yeni 10 adet yüksek hızlı tren lokomotifinden 3’ü Bulgaristan’a ulaştı. Toplam değeri 55 544 816 leva olan lokomotiflerin geri kalanlarının Mayıs ayı sonunda ülkemize gelmesi bekleniyor. Ayrıca yılsonuna kadar toplam 27 166 100,75 leva değerinde daha 5 yeni lokomotif teslim edilecek.

Yeni nesil lokomotifler, internet, video gözetleme ve güvenlik sistemlerine sahip ve sürücünün belirlediği hızı koruyor. BDD, aynı zamanda Bulgar fabrikalarında 15 vagonun geri dönüşümü programını uygulamaya devam ediyor ve böylece karmaşık pandemi durumunda onların faaliyetlerini destekliyor.

Vagonlar tamamen yenilenecek, modernize edilecek, klimalı olacak ve yeni lokomotiflerle birlikte Sofya-Burgaz ve Sofya-Varna arasında işleyen ana hat trenlerinin yolcu taşımacılığında kullanılacak.

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Kosova’da aşılama sürecinin ne zaman başlayacağı henüz belli değil

Sonraki Haber

Fransa’da 2020’de İslam karşıtı saldırılar yüzde 53 arttı