Behicüddin Şehabi yeniden El Hilal Derneği’nin başkanı seçildi

“El Hilal” Yardım Kuruluşu’nun Seçim Meclisi düzenlendi ve bu toplantıda kuruluşun başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçildi.

Bundan önceki süreçte ülke genelinde El Hilal’in 16 şubesinde seçimler gerçekleştirildi ve bu şubeler kuruluşun yeni meclis üyelerini ve başkan adayını teklif ettiler. Tek başkan adayı olarak Behicüddin Şehabi, birkaç çekimser oy, hiçbir red oy olmamak üzere, oy çoğunluğu ile yeniden Yönetim Kurulu’nun desteğini kazandı. Böylece güven tazelemiş oldu.

Yeniden başkan seçildikten sonra Şehabi, toplantıya katılanlara hitaben şunları söyledi: “Bugün bu kuruluşu yönetmem için yeniden destek verdiniz, hepinize teşekkürlerimi arzediyorum. Malumunuz üzere insani faaliyetler yanısıra kuruluşumuz bu topraklarda demokrasi sürecinin gelişmesi ve toplumumuzda farklı kültürlerin, milletlerin ve farklı din mensuplarının bir arada barış içinde yaşaması için olağanüstü çaba sarfetmiş bir kuruluştur. El hilal ayrıca bu topraklarda asırlarca mevcut asli degerlerimizin muhafazası için faaliyetleroyle gayret etmektedir. 28 bütünlüğümüzü muhafaza ettigimiz icin özellikle memnun olduğunu dile getiren Şehabi bundan böyle de bu yolda hep beraber faaliyet göstermeye devam edeceğiz.”

El Hilal’in bugünkü Seçim Meclisinde Yönetim Kurulu (11 üye), Denetim Kurulu (3 üye) ve Onursal Kuruluna (9 üye) yeni üyeler seçildi. Kumanovalı Prof. Etem Celadini, El Hilal’in Meclis başkan adayı olarak teklif edildi.

Bütün teklifler oy birliği ile kabul edildi.

Sivil toplum sahasında ülkemizde ilk kurulan STK’lardan biri olan El Hilal’in Başkanı olarak yeniden seçilen Behicüddin Şehabi bu görevi gönüllü olarak sürdürmektedir.

Read Previous

Kasımpaşa, Hırvat Forvet Stipe Perica’yı Kadrosuna Kattı

Read Next

Atlı Konak’ta yeniden ‘Boşnak böreği’nin kokusu yükseliyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *