Batı Trakya’dan Somali’ye uzanan yardım eli

Cömertlik, yardımseverlik ve misafirperverlik hasletleri ile bilinen Batı Trakya Türkleri her fırsatta bu özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen yardımseverlik duygusunu daima canlı tutan Batı Trakya Türkleri Kurban Bayramı vesilesiyle düzenlenen kurban bağışı kampanyalarına iştirak ederek gerek Batı Trakya’da gerekse farklı coğrafyalarda yardıma muhtaç insanlara el uzatmaya gayret ediyor.

Batı Trakya Türklerinin bu yıl Kurban Bayramı vesilesiyle katkıda bulunduğu kurban bağışı organizasyonlarından biri de merkezi İngiltere’de bulunan İHH-UK insani yardım vakfının düzenlediği kurban kampanyası oldu.

İHH-UK gerek kurban bayramı günlerinde kurban organizasyonu, gerekse yılın diğer zamanlarında uluslararası çapta yardım kampanyaları düzenleyerek farklı bölgelerde zor şartlarda yaşayan insanlara insani yardım ulaştırmaya gayret ediyor.

İHH-UK bu yıl da birçok bölge için kurban bağışı kampanyası düzenledi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aslen İskeçe’nin Gökçepınar köyünden olup Londra’da yaşayan İHH-UK’nın Başkanı Ali Tahir Cambaz bizzat Somali’ye giderek kurban vekaletlerini yerine getirdi. Bu yıl İHH-UK’nın Somali için düzenlediği kampanyaya 800 kurban bağışlandığı ve bu kurbanların 450’den fazlasının Batı Trakya’dan bağışlandığı bildirildi. Batı Trakyalı hayırseverler ayrıca 150 çocuk için bayramlık ve bayram harçlığı göndererek Somali’deki çocukları sevindirdi.

İHH-UK Başkanı Ali Tahir Cambaz Somali’ye giderek bizzat kurban vekaletlerini yerine getirdi. Öte yandan yetim çocukların bulunduğu bir okulu ziyaret ederek 150 çocuğa Batı Trakya’dan gönderilen bayramlık hediyelerini vererek çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Batı Trakya’da müftülüklerimiz aracılığı ile de kurban bağış kampanyaları düzenleniyor. Bu çerçevede öncelikle bölgemizdeki fakirlere kurban etleri ulaştırılırken, yurtdışında farklı bölgelere de kurban yardımları gönderiliyor.

 

 

milletgazetesi.gr

Read Previous

Avrupa’nın merkezinde Kosova Konsolosluğuna saldırı

Read Next

‘Saraybosna Film Festivali’ başlıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *