Yunanistan Batı Trakya’da yayınlanan Saklambaç Çocuk Dergisi 50. sayı yayınlama başarısı gösterdi.

Saklambaç Dergisi 50. sayı vesilesiyle yayınladığı açıklamada şu ifadere yer verdi:

Saklambaç Çocuk Dergisi ekibi olarak 50’inci sayıyı çıkarmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. 2017 yılından itibaren Batı Trakya’daki çocukların dil ve kültür ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yayın hayatına başlayan dergimiz özverili bir şekilde 50 sayıdır tam 48 sayfa çıkmaya devam ediyor.

Çocuklar, gülümsemeleri, sevinçleri ve hayalleri var olduğu müddetçe geleceğe dönük ümidimizi yenilemenin ve biriktirmenin adı da bizler için Saklambaç Çocuk Dergisi oldu, olmaya da devam ediyor. Dergimiz aynı zamanda Batı Trakya’da yaşayan çocukların dil zenginliklerini, kültürel gelişimlerini önceleyerek, tarihini, maddî ve manevî kendi öz varlık ve birikimlerini öne çıkararak sağlam bir zemin oluşturmayı hedeflemiştir.

Yaşadığımız çağın yoğun görselliğine maruz kalan topluluklar olarak Batı Trakya’dayaşayan çocukların geleceğe dönük adımlar atması, güzelliği yeşertici hayaller kurması için elimizden gelen gayreti çoğaltmaya çalışacağız.

Karanlığı, çirkinliği azaltıcı her tür gayret baş tacı, iyiliği, güzelliği yayan her nefes bizler için paha biçilmez bir değer olacaktır. Verdiğiniz değer ve destek için teşekkürlerimizle… Nice sayılara…

Önceki Haber

Nüfus sayımında kayıt yapanların sayısı 1 milyon 460 bini aştı

Sonraki Haber

K. Makedonya’da bir günde 6 bin 897 vatandaş aşı oldu