Batı Trakya Türk kurumları, darbe girişimini şiddetle kınadı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi Batı Trakya Türk kurum ve kuruluşları tarafından şiddetle kınandı.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulunca (BTTDK) yayımlanan bildiride Türkiye’deki darbe girişiminin Türk halkının iradesine ve demokrasiye yönelik yasa dışı ve hukuksuz bir girişim olduğu belirtilerek, bu eylemin Batı Trakya’daki Türkler tarafından şiddetle kınandığı kaydedildi.

BTTDK açıklamasında, “Türkiye’nin istikrarını zedeleme amacını taşıyan bu eylemin Türk halkı tarafından gerekli karşılığı bulacağına inanıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de Batı Trakyalı soydaşlar Türk halkının ve devletinin sonuna kadar yanında olacaktır.” ifadesine yer verildi.

Rodop Potami milletvekili İlhan Ahmet de yayımladığı bildiride, Türkiye’de vatandaşların darbe girişimine karşı ortaya koyduğu direnişi saygı ve takdirle karşıladığını belirtti. Ahmet, “Çağdaş toplumlar için demokrasi ve siyasi özgürlüklerin korunması vazgeçilmez bir değerdir . Bu zor anlarda kalbimiz ve aklımız Türk halkı ile birlikte.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Read Previous

Yahya Kemal Koleji mezunları: “Makedonya’daki FETÖ kurumları incelenmeli”

Read Next

Erdoğan’la Putin Ağustos’un ilk haftasında görüşecek

3 Comments

  • You made some respectable factors there. I seemed on the web for the issue and found most people will go together with along with your website.

  • Hi, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer, would test this? IE still is the market leader and a huge portion of people will miss your excellent writing due to this problem.

  • I have figured out some new items from your site about computers. Another thing I’ve always thought is that computer systems have become an item that each family must have for most reasons. They provide convenient ways to organize homes, pay bills, search for information, study, tune in to music and in some cases watch television shows. An innovative solution to complete these tasks is to use a mobile computer. These personal computers are portable ones, small, robust and mobile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *