Batı Trakya Türk Kadın Platformu 10 yaşında

Batı Trakya Türk Kadın Platformu, 10. kuruluş yılını “İçimizde doğanlar ve uzaklarda yeşeren kadınlar ” konulu etkinlikle kutladı.

9 Aralık 2018 Pazar akşamı Gümülcine’de Cris&Eve hotelinde düzenlenen etkinliğe Batı Trakya’nın farklı bölgelerinden bayanların yanı sıra T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşleri Aslı Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Nuran Mustafa, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Genel Sekreteri Asime Hasanoğlu, Gümülcine Belediyesi meclis üyesi Sibel Mustafaoğlu, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah ve anavatan Türkiye’den sanatçı Nurseli İdiz ve kızı katıldı.

Etkinliğin başında Kadın Platformu sözcüsü Sevil Şerif, açılış konuşması yaptı ve katılan bayanlara teşekkür etti.

Daha sonra T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşleri Aslı Ömeroğlu da söz alarak Batı Trakyalı bayanları selamladı, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Kadın Platformu’nun 10 kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen “İçimizde doğanlar ve uzaklarda yeşeren kadınlar ” konulu etkinliğin moderatörlüğünü gazeteci Hülya Emin yaptı.

Etkinlik kapsamında mesleğinde başarılı bayanlar Avukat Nuray Seçilmiş, Modelist -Stilist Neziha Mehmetoğlu, Öğretim Görevlisi Ferhan Kırlıdökme Mollaoğlu, İngilizce Öğretmeni Yıldız Hasanoğlu,  Akademisyen Gizem Alioğlu Çakmak ile söyleşi yapıldı.

Söyleşiden sonra Dinkler Hanımeli Derneği etkinliğe katılanlara türkülerden oluşan bir konser verdi.

Programın sonundan etkinliğe anavatan Türkiye’den katılan sanatçı Nurseli İdiz kısa konuşma yaptı. Kendisiyle yapılan söyleşide Batı Trakya ve etkinlikle ilgili düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Batı Trakya Türk Kadın Platformu yönetimi tarafından etkinlikte söyleşi yapılan konuklara plaket takdim edildi.

 

 

milletgazetesi.gr

Read Previous

Kanseri erken teşhis eden cihaz geliştirildi

Read Next

Kosova’da yolsuzlukla mücadele haftası başladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *