Batı Trakya Türk çocukları Cumhuriyet’in 100. yılını kutladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle eğitimci Hande Ertem Ergün’ün katılımıyla çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle eğitimci Hande Ertem Ergün’ün katılımıyla bugün 18 Kasım 2023 Cumartesi, Gümülcine’de çocuklara yönelik bir etkinlik düzenlendi.

Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) tarafından bugün saat 15.00’da Gümülicine Türk Gençler Birliği lokalinde organize edilen etkinliğe çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Etkinliğe çocuklar ve velilerle birlikte Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi Başkanı Hüseyin Bostancı ve Müdürü Pervin Hayrullah ile Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan da katıldı.

Etkinlik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna şehit düşen tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Programın devamında eğitimci Hande Ertem Ergün ve çocuklar birlikte Atatürk ile ilgi şiirler okudular.

Daha sonra çocuklar sinevizyon gösterisi eşliğinde Parla 100. Yaşındasın isimli marşı okudular. Etkinliğin sonunda el boyaması ile Atatürk’ün resimlerini yaptılar.

milletgazetesi.gr

Read Previous

Dünya sporunun efsane ismi milli halterci Naim Süleymanoğlu, kabri başında anıldı

Read Next

Üsküp’te Filistin’e destek gösterisi düzenlendi