Batı Trakya Tiyatro Topluluğu Ankara’da sahne aldı

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Mucize Tiyatro Topluluğu “Komşu Köyün Delisi” oyununu Ankara’da sergiledi.

Ankara Devlet Tiyatrosu 75. Yıl sahnesinde 5 Ocak 2024 Cuma akşamı sergilenen oyun izleyicilerden büyük alkış aldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Mucize Tiyatro Topluluğu’nu, Ankara’da YTB binasında ağırladı.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın başkanlık ettiği ekibi YTB binasında ağırlayan başkan Eren, kendilerine bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılarının devamını diledi. Ziyarette Başkan Danışmanı Recep Paçaman da hazır bulundu.

Ziyaretle ilgili olarak YTB Başkanı Abdullah Eren sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ni ve Derneğin ”Mucize Tiyatro Topluluğu” nu kurumumuzda misafir ettik. Batı Trakya’da ana dilimiz Türkçeyi ve kültürümüzü tiyatro ile yaşatan kardeşlerimiz; BU AKŞAM Ankara’da Komşu Köyün Delisi oyununu sergileyecek.”

Ankara BATÖB memleket hasreti giderdi

Ankara’daki Batı Trakyalı öğrenci oluşumu BATÖB “Mucize Tiyatro Ekibi” nin sergilediği “Komşu Köyün Delisi” oyununu izledi ve Batı Trakya’dan gelen kardeşleriyle kucaklaşarak hasret giderdi.

BATÖB tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada şu ifadelere ter verildi:

“Bu akşam Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Mucize Tiyatro ekibinin sergilediği “Komşu Köyün Delisi” oyununu izledik ve memleket hasreti çektiğimiz bu günlerde Ankara’ya gelen hemşerilerimizi görmenin mutluluğunu yaşadık. Batı Trakyalı genç kardeşlerimizin gösterdikleri çabayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bizi bu akşam oyuna davet eden Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği başkanı Hüseyin Baltacı’ya ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.”

Read Previous

“Angısi Babasi” tiyatro oyunu Priştine’de sahnelenecek

Read Next

Enis Bardhi için transfer iddiası