Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev, ağır mağlubiyet aldıkları yerel seçimlerin ilk turu sonrasında seçim değerlendirmesi ve erken genel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev, TV21’de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erken genel seçimlerin olmaması gerektiğini savunan Zaev, “Seçimsiz 2,5 yılımız bile olmadı, hiçbir zaman. Bu dönemi ekonomi, Yunanistan sorunu, NATO, AB kararları ve herkes için tek toplum projesi için kullanmalıyız.” dedi.

Dün hükümet çoğunluğunun beton gibi sağlam olduğunun kanıtlandığını söyleyen Zaev, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski’nin yeni çoğunluk oluşturamayacağını belirtti.

Zaev, “Ülkede parlamento seçimlerinin olması gerektiğini düşünmüyorum. Ben ve benim liderliğimdeki hükümete söylediğim için parlamento seçimleri olması gerektiği anlamına gelmez. Aslında dün, istikrarlı bir siyasi çoğunluğun teyit edildiği gün ve burada bir ikilem yok. Sadece Mickoski değil, kim olursa olsun, söz konusu çoğunluktan çekemez çünkü daha iyi bir şey sunmuyor. Daha iyisini sunduğu an her şey açıktır ve demokrasi de budur.” diye konuştu.

Önceki Haber

Balkanlar’dan Harezm’e Şiir ile Yolculuk…

Sonraki Haber

Milli Savunma Bakanı Akar’dan Yunan heyete Türkiye daveti