Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, ülkedeki dini liderlerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Zoran Zaev, bugün Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasasında adı geçen dini toplulukların liderlerini ve temsilcilerini kabul etti.

Görüşmeye Makedon Ortodoks Kilisesi – Ohri Başpiskoposu Stefan Veljanovski, İslam Dini Birliği Başkanı Hafız Şakir Fetahu ve Dini Topluluklar ve Gruplarla İlişkiler Komisyonu Başkanı Darijan Sotirovski’nin yanı sıra diğer temsilciler katıldı.

Görüşmede salgınla başa çıkmak için alınacak tedbirlerin yanı sıra dini topluluklar ve devlet için önemli olan diğer güncel konular ele alındı.

Görüşmede, Hükümet, İslam Dini Birliği ve Makedon Ortodoks Kilisesi tarafından hükümetin aldığı tedbirlere uymak için ortak çağrı yapılması kararlaştırıldı.

Aynı zamanda tüm dini toplulukların aşılama sürecine destek verdiği ve tüm vatandaşlara kendi sağlıklarını ve kamu sağlığının korunmasına katkıda bulunacak aşılama sürecine katılmaları gerektiği vurgulandı.

Başbakan Zaev, salgının tüm insanlara fayda sağlayan sonuçlarıyla başa çıkmada bir arada durma ihtiyacından dolayı dini liderlere şükranlarını dile getirdi.

Zaev, ülkedeki diğer dini toplulukların temsilcileriyle toplantılar yapılacağını duyurdu.

Önceki Haber

Yunanistan unsurlarınca şiddet gören 30 kişi, Meriç Nehri’nde mahsur kaldıkları adacıktan kurtarıldı

Sonraki Haber

Son 24 saatte 1.163 yeni vaka, 35 ölü