Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Alternativa Partisi’nin hükümete katılmasının ardından hükümet koalisyonunda yer alan siyasi partilerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Zoran Zaev’in hükümet koalisyonunda yer alan siyasi parti temsilcileriyle yaptığı görüşme sona erdi ve onları Alternativa’nın Hükümete girmesi için yapılan anlaşma hakkında bilgilendirdi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Yeni Sosyal Demokrat Parti (NSDP) Genel Başkanı Tito Petkovski, toplantıda ülkenin erken genel seçime gitmemesi için koalisyon olarak ne yapmaları gerektiği üzerinde durulduğunu söyledi.

Petkovski, “Bence Makedonya’nın şu anda erken parlamento seçimlerine ihtiyacı yok. Meclis çoğunluğunun dört milletvekili için daha artmasının iyi olduğunu düşünüyorum. Yeterli bir parlamento çoğunluğu olduğunu düşündüğüm BESA’dan bir ve Alternativa’dan dört milletvekili var.” değerlendirmesinde bulundu.

Parti olarak hiçbir şey talep etmediklerini kaydeden Petkovski, en önemli şeyin meclis çoğunluğunu artırmak ve Hükümetin güvenilir bir desteğe sahip olması olduğunu sözlerine ekledi.

Önceki Haber

Üsküp’te uyuşturucu üretimi yapılan laboratuvar bulundu

Sonraki Haber

Sırbistan Turizm Bakan Yardımcısı Ceniç: Sırp vatandaşlarına Türkiye’yi muhakkak ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum