Başbakan Kovaçevski’den Merkez Jupa açıklaması

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, bugün Merkez Jupa’da düzenlenen tekrar seçimlerle ilgili, “Hükümet koalisyonu kazandı, ilerleme ve kalkınma kazandı” dedi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski, sandıkların kapanması ve olağanüstü belediye başkanlığı seçimlerinin sona ermesinin ardından bu gece Merkez Jupa’da vatandaşları ziyaret etti.

Ariyan İbrahim’in belediye başkanlığına seçilmesini tebrik eden Kovaçevski, “Merkez Jupa vatandaşları aldıkları kararla belediyenin ve devletin hangi yönde hareket etmesi gerektiğini bildiklerini doğruladılar. Vatandaşlar, TDP’nin önerdiği iktidar koalisyonunun adayı Ariyan İbrahim’i destekledi. Merkez Jupa’daki seçimlerin başarısız olmasını isteyen tüm bu yıkıcı güçler yenildi. Vatandaşlar belediye başkanı seçmenin belediyenin daha da gelişmesi, belediyenin altyapısını daha da geliştirmesi anlamına geldiğini biliyorlar ve bu nedenle doğru seçimi yaptılar.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Kovaçevski, seçim gününün iyi organize edildiğini, devletin bir NATO üyesi ülkeye ve gelecekteki bir AB üyesine yakışır demokratik kapasite gösterdiğini söyledi.

Read Previous

Kalkandelen’deki meclis üyeliği seçimleri tamamlandı

Read Next

Bardhi’nin 2 gollük performansı Trabzonspor’un ağır mağlubiyetine engel olamadı