Başbakan Kovaçevski ve Ekonomi Bakanı marketlerde dondurulmuş fiyatları denetledi

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ve Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, hükümetin aldığı ekmek, makarna ve süt ürünleri gibi gıda ürünlerinin fiyatlarının dondurulma kararını denetledi.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi ve Piyasa Müfettişliği Müdürü Goran Traykovski ile birlikte bugün Kapiştec’teki “Ramstore” süpermarketini ziyaret etti.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, bugün hem ekmek, hem makarna hem de süt ürünlerinde üreticiler ve tüccarlar tarafından fiyatlardaki indirime uyulmasının sağlanabildiğini söyledi.

Söz konusu ürünlerin fiyatlarının düşmesinin vatandaşın cebini olumlu anlamda önemli ölçüde etkileyeceğini kaydeden Kovaçevski, “Hükümetin kararlarının doğru olduğu ortaya çıktı. Şahsen ben, üreticilerin, tedarikçilerin ve tüccarların bildiği kadarıyla kararlara saygı duyulduğundan ve uygulandığından emin olmak istiyorum. Vatandaşın sırtından şahsi çıkarlara izin vermeyeceğiz. Şirketlerin ortak fayda anlayışına sahip olmalarını bekliyorum. Devlet, vatandaşların standartlarını ve çıkarlarını korumaya devam ediyor. Vatandaşların hayatlarını iyileştireceğine derinden inandığım kararlar alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Traykovski, ülke genelinde 160’tan fazla müfettiş sahada görev yaptığını, herhangi bir seçim yapmadan, sadece yasalara göre hareket ediyorlar ve bu sabah itibariyle herhangi bir usulsüzlük olmadığını belirtti.

Read Previous

Türkiye Kültür Bakan Yardımcısı Çam, Makedonyalı akademisyen İsmaili ile görüştü

Read Next

Akaryakıtta fiyatlar güncellendi