Başbakan Kovaçevski seçimlerin 2024’te yapılacağını yineledi

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, genel seçimlerin 2024 yılında yapılacağını yineledi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) lideri ve Başbakan Dimitar Kovaçevski, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında erken seçim olmayacağını ve 2024 yılında normal dönemde yapılacağını bir kez daha yineledi.

Kovaçevski, “2024’te seçimler olacak. O seçimlerde önce cumhurbaşkanlığı seçimlerinde SDSM’nin önerdiği aday kazanacak, ardından parlamento seçimlerinde Makedonya Sosyal Demokrat Birliği kazanacak ve koalisyonla birlikte bir hükümet kuracak ve Avrupa’ya gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kovaçevski düzenlediği basın toplantısında, partinin saha faaliyetlerini duyurarak, kendi deyimiyle ülke için yeni bir zafer için toplumun tam seferberliğini ilan etti.

SDSM’nin sahada olduğunu belirten Kovaçevski, “SDSM bugünden itibaren sahada. Vatandaşlarla yan yana yoğun saha çalışmalarına başlıyoruz. Ait olduğumuz her yerleşim yerinde, her sokakta, her evde, binada, mahallede, kentsel toplulukta, halk arasında, yurttaşla birlikte. Önümüzdeki yıl seçim var diye değil, vatanın bekası için her gün halkla yan yana olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Selçuklu Belediyesi’nden Bosnalı yetim öğrencilere araç desteği

Read Next

İstanbul Havalimanı, 2022’de dünyanın en yoğun 10 havalimanından biri oldu