Başbakan Kovaçevski, ilgili bakanlarla bomba ihbarlarını görüşeceğini söyledi

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, bomba ihbarlarıyla ilgili “İçişleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı ile bomba ihbarlarıyla tam olarak nasıl başa çıkılacağı konusunu görüşeceğiz.” dedi.

Başbakanı Dimitar Kovaçevski, son dönemde okullara yönelik artan bomba ihbarları ve öğrenci ile ailelerden gelen tepkilerle ilgili “İçişleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı ile bomba tehditleriyle tam olarak nasıl başa çıkılacağı konusunu görüşeceğiz.” dedi.

Siber savaşı halen kaybetmediklerini belirten Kovaçevski, “Bu siber savaş ve bu hibrit saldırılar, Ukrayna’da yürütülen savaşın bir parçası ve bu zaten hepimiz için açık çünkü sadece ülkemizde değil, çok sayıda NATO üyesi ülkede de yaşanıyor. Dün İçişleri Bakanı, İçişleri Bakanlığı’nın uyguladığı bazı protokollerin değiştirilmesine ilişkin bazı bilgiler paylaştı. Bugün İçişleri ve Eğitim Bakanlıklarının yöneticileriyle, eğitimi öğrenciler için kesintisiz düzenli bir şekilde mümkün kılmak için ek önlemlerin uygulanmasını ve Kuzey Makedonya ve diğer ülkelerin karşı karşıya olduğu bu sorunun tamamen etkisiz hale getirilmesini tartışacağımız bir toplantı yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu hibrit saldırıların tek amacının NATO üyesi bir ülkeyi huzursuzluk çıkarmak olduğunu söyleyen Kovaçevski, vatandaşların güvenliğini sağlamanın İçişleri Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu sözlerine ekledi.

Read Previous

Kosova Meclisinde Sırbistan’la normalleşme tartışması

Read Next

Kosova’da yeni binaların legalleşme süreci yavaş işliyor