Başbakan Kovaçevski, Ahmeti ve Zaev ile görüşmesine ilişkin konuştu

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) lideri Ali Ahmeti ve eski Başbakan Zoran Zaev ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan ve SDSM Başkanı Dimitar Kovaçevski, selefi Zoran Zaev ve BDİ lideri Ali Ahmeti ile dünkü görüşmeyi doğruladı.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, ikiliyle görüşmesinde partilerin seçimlerdeki performansını ve AB üyeliğini konuştuklarını söyledi.

Eski başkan Zoran Zaev ile birbirlerini 32 yıldır tanıdıklarını kaydeden Kovaçevski, “Birlikte üniversiteye gittik, bu yüzden sık sık iletişim kuruyoruz, dört, dört buçuk saat süren öğle yemeği yiyoruz ve bu sırada birçok konuyu tartışıyoruz. Dün ülkenin AB’ye tam üyelik yolunda nasıl ilerlemesi gerektiğini tartıştık. Her birimiz, sahip olduğumuz görevlerle ilgili deneyimlerimizi paylaşma fırsatı bulduk. Siyasi partilerin seçimlerdeki performanslarının nasıl olması gerektiğini, her birinin yaşadığı tecrübeler ışığında tartıştık.” ifadelerini kullandı.

Kovaçevski, seçimlere SDSM ile koalisyon halinde mi yoksa sadece geleneksel koalisyon ortaklarıyla mı çıkacakları konusunda analizlerin yapıldığını söyledi.

Read Previous

Makedonya’dan bazı sentetik lifler ile deri taklitlerinin ithalatında dampinge karşı önlem

Read Next

Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Karamürsel, Mamuşa’yı ziyaret etti