Başbakan Davutoğlu: Kalbimiz Bütçemizden Büyük

Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Londra’da düzenlenen dördüncü Suriye Donörler konferansında konuştu. Davutoğlu, “Sığınmacılara olan muameleleri sebebiyle ülkemle gurur duyuyorum” dedi. 2 buçuk milyon sığınmacıya ev sahipliği yapıldığını belirtken Türkiye’nin kalbinin bütçesinden büyük olduğunu söyledi.

İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenendördüncü Suriye Donörler konferansınında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu;“Ülkemle gurur duyuyorum. Biz sığınmacılara evimizi, okullarımızı, üniversitelerimizi açtık. Onlar için kimse protesto etmedi. Suriye ile olan problem sadece sığınmacılarla alakalı değil. Suriye sınırları içerisindeki insanlarda zor durumdalar. Madaya ve diğer bir çok yerde halk savaş ve açlıkla mücadele veriyor” dedi.

Davutoğlu; “Bu sabah 05:00’de ayrılmadan önce elime bir rapor geldi. 10 bin yeni sığınmacı Kilis sınırında bekliyor. Halep’de meydana gelen hava saldırıları. Şuan benim kalbim Türkiye sınırında. Ben size önümdeki kağıttan değil kalbimden sesleniyorum. Sadece 2.5 milyon kişiye ev sahipliği yapan başbakan olarak değil, bizim kalbimiz bütçemizden büyük. Bu kişiler bizim ailemizin fertleri. Esed, DAEŞ ve Rus tarafından sürdürülen saldırılar kesilmeli.” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

Read Previous

TİKA 2015’te Uluslararası Polis Eğitimi Projesiyle Makedonya’dan 53 Polise Eğitim Desteği Verdi

Read Next

Dünya Turizminin Nabzı İstanbul’da Atıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *