Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Bulgaristan’dan Boyko Borisov otobüs kazasında vefat edenler için taziye mesajı yayınladı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, şahsi ve Sırbistan vatandaşları adına vefat ailelerine ve Kuzey Makedonya halkına en derin taziyelerini iletti, yaralılara acil ve başarılı bir iyileşme diledi.

Vuçiç, “Bulgaristan’da bir otobüste yolcuların trajik ölümünün korkunç haberini inanamayarak ve üzüntüyle aldım. Ülkenizin vatandaşlarıyla paylaştığımız acıyı tarif edecek kelime yok. Bu trajediden önce sessizce, kurbanların ailelerine ve tüm kardeş halkına başsağlığı diliyoruz. Sırbistan şimdi yanınızda, gerekli tüm yardım ve desteği sağlamaya hazır, çünkü bu trajedide yalnız değilsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bulgaristan’da meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Miçotakis, “Bu sabah erken saatlerde Bulgaristan’da özellikle küçük çocukların yaşadığı korkunç kaza ve can kaybından kesinlikle şok oldum. Dualarımız hayatını kaybedenlerin ailelerine yöneliktir. Yaralıların hızlı iyileşmesini diliyorum.” diye konuştu.

Bulgaristan’daki GERB Partisi Başkanı Boyko Borisov da Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Başkent Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü.

Önceki Haber

Osmani: Yaralı yolcular Üsküp’e nakledilecek

Sonraki Haber

Zaev: Yaralı 7 kişi arka koltukların camını kırarak kaçmayı başardı