Balkanlı gençler “Live The Election” programına katılıyor

Balkan ülkeleri Kuzey Makedonya, Bosna Hersek ve Sırbistan’ın Sancak bölgesinden gençler AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Live The Election” (Seçimi Yaşa) – Türkiye Yüzyılı programına katılıyor.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Live The Election” (Seçimi Yaşa) – Türkiye Yüzyılı programına Kuzey Makedonya’dan Köprü ve Vizion-M derneği öğrencileri, Bosna Hersek’ten SDA Gençlik Kolları ve Sancak SDA Gençlik Kolları katılıyor.

Körpü Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gönüllülerimiz “Live The Election” (Seçimi Yaşa) programına katılıyor

Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Seyyid Emin ve genç üyelerimiz AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Live The Election” (Seçimi Yaşa) programının ilk gününde İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Sn. Süleyman Soylu ile kahvaltıda bir araya geldi.

Üsküp desenli kilim hediye edilen Sn. Süleyman Soylu’ya Makedonya ve Balkanların desteği iletildi.

Günün devamında Topkapı Saray Müzesi, Ayasofya Camii ve Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaret edildi.

“Live The Election” (Seçimi Yaşa) 2. Gün

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve gönüllülerimiz ile diğer Balkan ülkelerinden gençlerin katılımıyla “Live The Election” – Türkiye Yüzyılı programının açılış ve tanışma toplantısı düzenlendi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Seyyid Emin yaptığı açılış konuşmasında 14 Mayıs seçimlerinin Kuzey Makedonya ve Balkanlarla ilgili önemine vurgu yaptı.

Günün devamında AK Parti kurucularından ve eski milletvekili Hüseyin Kansu ve İstanbul İl Başkanı Muhammet Cem Çekerek Türkiye’deki seçim atmosferi hakkında bilgi verdi.

Daha sonra öğrenciler kendi ülkeleri hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Akabinde geçtiğimiz dönemde açılan Rami Kütüphanesi ve Eyüp Sultan Belediyesi ziyaret edildi.

Akşam yemeğinde Yunanistan’daki Batı Trakyalı Müslüman Türk azınlığın demokratik hakları için yıllarca mücadele veren merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet ile bir araya geldik.

Read Previous

Avrupa’nın en büyük güneş santrali Karapınar GES’in resmi açılışı bugün yapılıyor

Read Next

AB, Kosova ve Sırbistan’ın akıbeti bilinmeyen şahıslarla ilgili uzlaşmaya vardığını duyurdu