Balkanlı Gençler AK Parti’ye Destek İçin İstanbul’da

Türkiye’de gerçekleşecek 1 Kasım tekrar seçimleri öncesi Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları “Election Exchange Program” (Seçim Değişim Programı) çerçevesinde Ak Parti seçim kampanyasına destek için Makedonya, Kosova ve Bosna Hersekli gençleri İstanbul’da ağırlıyor.

ak 4

Seçim Değişim Programı, yurtdışından gelen öğrencilerin Türkiye’deki seçim havasını solumak ve kendi ülkelerinde gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiyeli yaşıtlarını ağırlamayı amaçlıyor. 1 kasım tekrar seçimlerine kısa bir süre kala Balkanlı gençler AK Parti’nin Balkanlarda gerçekleştirdiği icratları tanıtmak, Türkiye’deki istikrarın aynı zamanda kendi ülkelerinde istikrar olduğunu anlatarak AK Parti seçim kampanyasına destek olmak için İstanbul’a gitti.

ak 3

Balkanlardan gelen Türk, Arnavut ve Boşnak gençler Istanbul’da yaşayan Balkan göçmenleri ve birçok Rumeli Derneği ile bir araya gelerek Türkiye’nin Ak parti ile değişen Balkan zihniyetini ve yapılan hizmetleri anlattı.

TİMEBALKAN’a konuşan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Ahmet Kılıçer proje için: “Biz AK Parti İstanbul Gençlik kolları olarak 4 senedir her seçimde onlarca ülkeden genç arkadaşlarımızı ağırladık. Önceki programlarımızda amacımız, genel olarak dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılara Türkiye’de seçimlerin hangi şartlarda yapıldığını anlatmak ve AK Parti teşkilatlarının seçimlere nasıl hazırladığını göstermekti. Ancak 1 Kasım seçimlerinin önemine binaen bu seçimde daha farklı bir yöntem izlemek istedik. Yüzyıllar boyunca aynı kaderi ve aynı coğrafyayı paylaştığımız balkanlardan kardeşlerimizi davet ederek seçimlerde bizlere destek olmalarını istedik. Balkanlardan gelen genç kardeşlerimizle teşkilatımızın enerjisini birleştirerek sahaya inip, İstanbul’da yaşayan göçmen vatandaşlarımıza AK Parti’nin ve Türkiye’nin balkanlar için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gayret ettik. 1 hafta boyunca Makedonya ve Kosova’nın muhtelif kurumlarından gelen genç kardeşlerimize İstanbul’da yüzlerce göçmen seçmenimize temas edip onlara derdimizi anlattık. Bizlere, “Bu seçim sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda tüm balkanlarında seçimidir.” diyen ve yüzlerce kilometre yol katedip destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz”, dedi.

Seyyid Emin / TIMEBALKAN

Read Previous

Arnavut dünyasından “AK Parti” vurgusu

Read Next

Vefat Eden Öğretmenlere Mevlit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *