“Balkanların istikrarı ve huzuru için çalışmalarımız devam edecek”

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, “Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Bulgaristan ve hatta Yunanistan ile Balkanların istikrarı ve huzuru için çalışmalarımız bundan böyle de devam edecek” dedi.

TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin 2017 yılı büyüme hızının yüzde 7 ile 7,5 seviyesinde bir oranla gerçekleşeceğini belirterek, bunun bir rekor olduğunu bildirdi. Binali Yıldırım, “Halbuki milli gelirini 236 milyar dolardan 863 milyar dolara, ihracatını 36 milyar dolardan 160 milyar dolara, istihdamını 21 milyondan 28,4 milyon kişiye, döviz rezervini 28 milyardan 120 milyar dolara, uluslararası uzun dönemli doğrudan yatırımlarını 1 milyardan yıllık 13 milyar dolara çıkarmış bir Türkiye var.” diye konuştu.

Kendisinin de yarın Bosna Hersek’e gideceğini aktaran Yıldırım, “Bosna Hersek, 90’lı yılların başında çok büyük bedel ödedi ve o günden bugüne ülkemiz Balkanların istikrarı, huzuru için bölgeye gereken desteği vermekte asla geri kalmadı. Onun için Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Bulgaristan ve hatta Yunanistan ile Balkanların istikrarı ve huzuru için çalışmalarımız bundan böyle de devam edecek. ” değerlendirmesinde bulundu.

 

Read Previous

Ankara’da Yunanistan Milli Günü resepsiyonu düzenlendi

Read Next

Sakarya Belediyesi’nden Novaci’ye ziyaret

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *