Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte Kosova’da ilkokuldan liseye kadar Türkçe eğitim alan öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sunmak amacıyla “Balkanlar Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” programı 11 Ocak 2021 tarihinde başlıyor. Öğrencilerin, kayıt ve canlı derse katılma aşamaları video ile ayrıntılı şekilde anlatıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte Kosova’da ilkokuldan liseye kadar Türkçe eğitim alan öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sunmak amacıyla “Balkanlar Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” programını başlatmıştır. Profesyonel bir şekilde tasarlanmış bu sistemle öğrenciler Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Kodlama, Biyoloji ve daha birçok dersi çevrimiçi alabilecek ve hiçbir ücret ödemeyecektir.

Söz konusu proje; temelde okul derslerini takviye niteliği taşıyan bir proje olup, ilkokul 1. sınıftan lise son sınıfa kadar olan bir skalada öğrencilerin faydalandığı bir sistemdir. Program kapsamında ilk ders 11 Ocak 2021’de başlayacak olup, 20 hafta süresince program devam edecek.

Programa kayıtlar bireysel olarak yapılabilmekte, sadece e-posta adresi ile sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. Sisteme aşağıda yer alan link üzerinden kayıt yapılabilmektedir:

Sisteme kaydolan öğrenciler 11 Ocak 2021 tarihinde başlayacak derslere aynı link üzerinden katılabilecektir. Dersler hem bilgisayardan hem de tablet ve telefon gibi mobil cihazlardan izlenebilmektedir. Yüz yüze ve interaktif dersler olduğu gibi, bu derslerin kayıtları aynı zamanda sistemde saklanmakta ve öğrenciler diledikleri zaman istedikleri dersleri seçip sistemden izleyebilmektedir.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Kosova’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 1.272’ye yükseldi

Sonraki Haber

4 FETÖ şüphelisi Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalandı