“Balkan Gençlik Okulu” katılımcıları Sofya’da bir araya geldi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen “Balkan Gençlik Okulu” projesi kapsamında, projenin Üsküp, Sofya ve Gümülcine ekibipleri 21 Haziran tarihinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bir araya geldiler. Sofya’nın tarihi eserleri ziyaret edildikten sonra iftar yemeğine geçildi.

TİMEBALKAN

2
Ramada Hotel’de gerçekleşen iftar yemeğine  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Murat Gürbüz, Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Onur Ekren, YTB uzmanları Fatih Açıkgöz ve Fatme İnce, akademisyenler, proje katılımcıları ve diğer davetliler katıldı.

Yemeğin ardından Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Murat Gürbüz, YTB uzmanları Fatih Açıkgöz ve Fatme İnce ile proje katılımcılarıyla projenin gidişatı, gelecek yıllarda atılacak adımlar ve farklı önerilerin ele alındığı değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Değerlendirme toplantılarının ardından Kültürel Etkileşim Derneği’nde sahur yemeği vesilesiyle proje katılımcıları birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

3

Balkan Gençlik Okulu – Üsküp ekibi Kültürel Etkileşim Derneği başkanı Emine Bayraktar’a Divan Yayınları’ndan çıkan kitap ve dergiler takdim etti.

Read Previous

Cengiz İbrahim yine büyüledi

Read Next

İngiliz halkı ‘AB’den ayrılalım’ dedi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *