Balkan başmüftüleri, AK Parti Grup Toplantısı’na Katıldı

AK Parti Grup Toplantısı kapsamında Başbakan Yıldırım, FETÖ’ye yönelik sert mesajlar verdi. Kritik toplantıya; Karadağ Diyanet İşleri Başkanı, Romanya Başmüftüsü ile Batı Trakya, Gümülcine, Bulgaristan müftülerinin de katılması dikkati çekti.

Türkiye Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli konu başlıklarını açıkladı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye gelip hesap vereceğini belirten Yıldırım, “Şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız” dedi. 15 Temmuz’da halkın darbecilere karşı direnişinin tarih kitaplarında yer alacağını söyleyen Yıldırım, “Halkın gücünün tankın gücünden büyük olduğunu bir kez daha 15 Temmuz gecesi gösterdik” ifadelerini kullandı.

Anlamlı ziyaret

Toplantıya katılan isimler arasında sürpriz bir heyet de dikkatleri çekti.

Karadağ Diyanet İşleri Başkanı, Romanya Başmüftüsü ile Batı Trakya, Gümülcine, Bulgaristan müftüleri toplantıyı takip etti.

Heyetin salona gelen Başbakan Yıldırım’la da kısa bir süre sohbet ederek selamlaştığı görüldü.

Yıldırım, konuşmasını bitirirken grup toplantısına Balkanlardan gelen müftülere işaret ederek, gösterdikleri dayanışmadan ötürü millet adına teşekkür etti.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Priştine merkezindeki başbakanlık binasına taşlı saldırı

Read Next

Üsküp’lü Mile Dimitrovski fırtınayı tahmin etti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *