Balkan Anda Derneği’nden Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü’ne ziyaret

Balkan Anda Derneği Başkanı Bülent Ademi ve Başkan Vekili Lutfi Asani, Koruma ve Kurtarma Müdür Vekili Zülfikar Zeynula’yı ziyaret etti.

Balkan Anda Derneği Başkanı Bülent Ademi, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Kuzey Makedonya Koruma ve Kurtarma mudur vekili Zülfikar Zeynula beyefendiyle Balkan Anda yoneticileri olarak .ok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Balkan Anda Derneği olarak gerçekleştireceğimiz projelerden bahsedip fikir alışverişinde bulunuldu.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Önümüzdeki günlerde derneğimizin himayelerinde kuracağımız arama kurtarma ekibimizin eğitimini ve ilk sertifikalarını Kuzey Makedonya Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü’nde almaları yönünde mutabık kaldık. Ayni zamanda bu alanda Balkan Anda Derneği olarak arama kurtarma konuların dernek anlamında başlatmış ve toplumda bu konuda çalışmanın sadece devlet organların bir gerekliliği olmadığı toplumun da gönüllü olarak bu tarz çalışmalara katılması gerektiği bilincini oluşturmamız ayrı bir onem taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Makedonyalı yıldız futbolcu Bardhi Trabzonspor ile anlaşmaya vardı

Read Next

“Bulgaristan’ın, HÖH’e ihtiyacı var”