Bakan Kahil’den Erdoğan’a tebrik  

Devlet Bakanı Adnan Kahil, seçimleri kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr. Adnan Kahil, Türkiye’de gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinin galibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakını tebrik etti.

Bakan Adnan Kahil’in tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye, demokrasisini kökleştirecek bir olgunluk ile Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerini gerçekleştirdi. Seçimlerin huzur içinde gerçekleşmiş olması gerek Türkiye Cumhuriyeti gerek ise Türk dünyası adına büyük bir kazançtır. Türkiye Cumhuriyeti’nde 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerini yakinen takip etmiş bulunmaktayım. Seçimlerde büyük katılım gösteren milletimizin iradesi sandığa yansımıştır. Vatanımız ve milletimiz için son derece önemli olan seçim sürecinden başarılı bir şekilde çıkıldığı kanatindeyim. Milli ve yerli fikir ve düşünceler ile kurulan Cumhur İttifakı’nın seçim başarısı son derece açık ve nettir. Cumhur İttifakı Makedonya ve Balkan Türk toplumunu sevindirmiş, ülkenin milli ve devlet çıkarlarını ön planda tutmuştur.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıllık başarılı bir Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı’ndan sonra Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk Cumhurbaşkanı görevine seçilmiştir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin daha da gelişeceğine, bugüne kadar ekonomik alanda büyük başarı elde ettiğine ve son seçim ile birlikte uluslararası arenadaki konumunu daha da güçlendirdiğine inanmaktayım. Yeni dönemde de iki ülke arasındaki işbirliğinin devamı ve geliştirilmesi ile samimi dostluğumuzun devam ettirileceğini düşünür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder, görevlerinde başarılar dilerim.

 

Read Previous

Köprü ve Ensar derneklerinden çocuklara yaz kursu

Read Next

Yunanistan hükümetinde ‘Makedonya’ istifası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *