BAE’de Mutluluk ve Hoşgörü Bakanlıkları Kuruldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde “Mutluluktan Sorumlu Devlet Bakanlığı” ve “Hoşgörü Bakanlığı” adı altında iki yeni bakanlık kuruldu.

AA’nın haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Maktum, “Mutluluktan Sorumlu Devlet Bakanlığı” kurulduğunu duyurdu.

Al Maktum sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, BAE’nin kalkınmasında yeni döneme hazırlık için federal hükümette revizyona gidildiğini ve bu çerçevede kabinede yeni bakanlıklar kurulduğunu açıkladı.

Al Maktum, “Mutluluktan Sorumlu Devlet Bakanlığı” adında yeni bir bakanlık kurulduğunu ifade ederek, dünyada bir ilk olan bakanlığın, toplumda huzuru tesis etmekten sorumlu olacağını kaydetti.

Hükümete dahil edilen bakanlıklar arasında ayrıca Hoşgörü Bakanlığı da olduğunu açıklayan Al Maktum, “Bu bakanlığın görevi de BAE toplumuna, temel değerlerinden olan hoşgörüyü yerleştirmek” ifadesini kullandı.

Al Maktum, hükümette yapılan revizyonla ilgili ayrıca şunları kaydetti:

“Kabine İşleri Bakanlığının ismi Kabine İşleri ve Gelecek Bakanlığı olarak değiştirildi. Hükümetin istişare mekanizmalarından biri olarak akademisyen ve araştırmacılardan oluşan BAE Alimler Konseyi ile gençlerin meselelerinde hükümete danışmanlık yapmak üzere bir grup genç akil insandan oluşan BAE Gençlik Konseyi kuruldu.”

Al Maktum bakanlıklara getirilecek isimlere ilişkin bilgi vermedi.

Makedonya Çok Mutlu

Kurulduğu günden beri siyasi krizlerle uğraşan, iç ve dış problemleri halledememiş, uygulanan ekonomik politikalarla halkın memnuniyetsizliğe itildiği Makedonya’nın bu bakanlıklara ne kadar da çok ihtiyacı var. Mutluluk ve hoşgörünün günden güne azaldığı bir ortamda, bu eksikliği devlet aygıtı ne kadar giderebilir sorusu da ayrı bir muamma.

Brima Gallup araştırma şirketinin en yeni anketine göre Makedonya’da vatandaşların yüzde 51’i mutlu olduğunu kaydetmiş. Katılımcıların yüzde 11’i mutsuz olduğunu ifade ederken yüzde 35’i ne mutlu ne de mutsuz oldukları cevabını vermişler.

Halkımızın yarısının yüzü gülüyorsa sorun yok demektir.

Read Previous

Makedonya Sınırına İkinci Jiletli Tel Örgü

Read Next

Bakan Çako Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Makedonya’ya Davet Etti

One Comment

  • I’ve been troubled for several days with this topic. baccaratcommunity, But by chance looking at your post solved my problem! I will leave my blog, so when would you like to visit it?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *