Aziz, Gençler Kategorisine Bronz Madalya ile Veda Etti

Altı yıldır art arda Makedonya’da düzenlenen 21 Yaş Altı Karate turnuvalarında altın madalyayı kimseye kaptırmayan Aziz İsmail, dün yurt içindeki başarılarını uluslararası alana taşıyarak bronz madalya kazandı.

43. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda fırtına gibi esen Aziz İsmail, en büyük organizasyonlar arasında gösterilen turnuvada üçüncü yeri kazanarak yeni bir başarıya imza attı.

aziz2

TİMEBALKAN’a özel açıklamalar yapan Aziz İsmail, bronz madalya ile gençler kategorisine veda ettiğini vurguladı.

Aziz İsmail, “Turnuvaya 48 ülkeden yaklaşık 940 sporcu katıldı. Turnuva en büyük organizasyonlar arasında gösteriliyor. Bronz madalya kazanarak turnuvayı noktaladım. 4 maça çıktım, 3 galibiyet 1 mağlubiyet aldım. Bu benim gençler kategorisindeki son şampiyonam oldu. Madalya ile noktaladım. Çok memnunum. Kariyerimdeki ikinci Avrupa madalyamı kazandım. Daha önce 2011 yılında gümüş madalya kazandım. Kariyerimde Balkan ve Avrupa şampiyonalarında madalyalarım var. Şimdi sıra dünya şampiyonasında” şeklinde konuştu.

Aydın Davud

Read Previous

Arda Turan İçin İnanılmaz Teklif

Read Next

Yaneva, “Monstrum’’ İçin Ön Soruşturma Başlattı

One Comment

  • As I am looking at your writing, majorsite I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *