AYM eski Başkanı Murat, milletvekili adaylığını duyurdu

Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 8 Mayıs seçimlerinde 6. Seçim Bölgesi’nde 8. sıradan milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Ömrümü adadığım soydaş davamızda 1990’lı yılların başından bu yana, farklı kademelerde sizlere hizmet etmeye gayret gösterdik. Sivil toplum kuruluşları, siyasi arena ve en son bir soydaş olarak devletimizin en üst kademesi, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanlığı ile siz soydaşlarımıza ve halkımıza hizmet etmeyi rabbim nasip etti.

Bundan hareketle bugüne kadar yürüttüğümüz davamızı daha ileri bir kademeye taşımak amacıyla, Makedonya Türkleri Hak ve Demokrasi Hareketi olarak Demokratik Bütünleşme Birliği Lideri Ali Ahmeti’yle yaptığımız anlaşmalar sonucunda 08 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Parlemento seçimlerinde, Avrupa Cephesi İttifaki 6. Seçim bölgesi 8. Sıra Milletvekili adaylığımı siz soydaşlarımız, dostlarımız ve halkımıza ilan etmek istiyorum.

Bizler halka hizmeti, hakka hizmet olarak benimseyen bir anlayıştan gelmekteyiz. Unutmamalıyız hiçbir makam milletimize hizmetten daha üstün değildir. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra siyasi arenada milletimizin ana temel sorunlarına çözüm üretmek için canla başla dava arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Çıktığımız bu kutlu davada siz soydaş ve milletimizin desteği ile rabbim bizlere hizmet etmeyi nasip etsin.”

Read Previous

TİKA, Arnavutluk’taki İmam Hatip Okullarına Akıllı Tahta Desteği Sağladı

Read Next

Saraybosna kuşatmasında 1425 gün boyunca yaşananlar unutulmuyor