‘’Avrupa mevzuatına uyum ekonomide katma değer yaratacak’’

Kuzey Makedonya Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, Avrupa mevzuatına uyumun ekonomide katma değer yaratacağını söyledi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, bugün ülkede Alman Ekonomi Delegasyonu (AHK) temsilcileriyle bir çalışma toplantısı düzenledi ve burada ekonomiyle ilgili birçok konu ve Alman şirketlerinin ticari faaliyetlerinin teşviki ele alındı.

Hükümetin basın servisinden yapılan açıklamada, toplantıda gümrük mevzuatının Avrupa Birliği (AB) mevzuatıyla uyumlaştırılmasının gerekliliği tartışıldı ve bunun ihracat operasyonlarının daha da kolaylaştırılması açısından büyük önem taşıdığı değerlendirildi.

Sürdürülebilir ekonomik büyümeye ve kalkınmaya yol açacak kapsayıcı ve dinamik bir iş ortamının yaratılmasının tutarlı bir izlemeyi, yani gümrük tarifeleri alanında Avrupa standartlarının ve düzenlemelerinin benimsenmesini gerektirdiğini kaydeden Bütüçi, ‘’Üretimde kullanılan temel hammaddeler kısmında Avrupa gümrük tarifelerine uyum sağlanması ekonomimize katma değer kazandırabilir.’’ dedi.

Read Previous

Sofya Havalimanı’nda mescit açıldı

Read Next

BM, Gazze ve Batı Şeria’daki 2,7 milyon kişi için 1,2 milyar dolarlık insani yardım çağrısı başlattı