Maliye Bakanı Fatmir Besimi, Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yardımcısı Maçej Popovski ile Brüksel’de bir görüşme gerçekleştirdi.

Maliye Bakanı Fatmir Besimi görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Avrupa entegrasyonun ekonomik büyümeyi hızlandıracağını söyledi.

Kilit reformların gerçekleştirilmesini sağlayacak sağlam temeller atarak bu stratejik taahhüdü güçlendirmeye tamamen kararlı olduklarını kaydeden Besimi, Toplantıda Batı Balkan ülkelerinin AB’nin stratejik ortağı olduğu ve bölge ülkelerinin Avrupa yolunu daha fazla geciktirmeden genişleme yaklaşımının açılması gerektiğini vurgulandı.

NATO üyeliği ve AB üyelik müzakerelerinin başlamasının, yatırım faaliyetleri ve yapısal reformların uygulanması üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğini kaydeden Besimi, “AB katılım yardımının verimli kullanımı ve IPA fonlarının mali yönetimi ve kontrolü için kurulu sistemin güçlendirilmesi, sistemin yapısal fonların yönetimi için ayarlanması, bu yılın öncelikli hedefi olarak belirlendi.” değerlendirmesine bulundu.

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 401 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Türk siyasetinin ‘Erbakan Hoca’sı vefatının 10’uncu yılında anılıyor