Yunanistan’da Türk İHA üsleriyle ilgili endişeler bitmiyor. Bu kez de, Türkiye’nin Ege kıyıları, KKTC, Libya ve son olarak Arnavutluk’taki İHA üsleri Yunanistan’da, “Türk İHA’ları kıskaca alıyor” endişesi yarattı.

Yunan Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin, İnsansız Hava Araçları üsleri sayesinde, Yunanistan’ı kıskaca almasından endişe ediyor.

Haftalık Real News gazetesine göre, Atina, Türkiye’nin İHA üsleri sayesinde Yunanistan’ın etrafında bir çember oluşturma planına karşı alabileceği önlemleri inceliyor.

Türk İHA’larının Çeşme, Dalaman, KKTC’de Geçitkale ve Libya’dan sonra, şimdi de muhtemelen Arnavutluk’a konuşlanacağını belirten gazete, bu ülkenin 8.2 milyon Euro karşılığında 3 adet İHA satın almayı düşündüğünü yazdı.

Real News haberinde “Bazı askeri çevreler, Türkiye’nin İHA’ları sayesinde Yunanistan’ı izlemesi için Arnavutluk’u bir uydu gibi kullanabileceği endişesini dile getiriyorlar.

cnntürk

Önceki Haber

Türkiye yılın ilk yarısında Yunanistan unsurlarınca geri itilen ve denizde mahsur kalan 5 bin 693 düzensiz göçmeni kurtardı

Sonraki Haber

Kosova, Türkiye’den askeri araç satın alacak