Atatürk’ün heykeli Köprülü’deki Dostluk Parkı’na konulacak

Köprülü (Veles) Belediyesi kararı ile Mustafa Kemal Atatürk heykeli Dostluk Parkı’na konulacak.

Köprülü (Veles) Belediyesi kararı ile Mustafa Kemal Atatürk heykeli Makedonya ve Türkiye arasındaki dostluğun bir işareti olan “Karşıyaka” Dostluk Parkı’na konulacak. Köprülü Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Belediye Başkanı Ace Kocevski’nin, sanatçılar Zivko Prencov ve İlço Stoyanovski ile birlikte, dün Dostluk Parkı’nı gezdiğini ve üç metre yüksekliğindeki heykelin  Sanat Salonunun yanına yerleştirileceği kararlaştırılıdığı ifade edildi.

Köprülü Belediye Başkanı Ace Kocevski, 29 Mart’ta düzenlenen Köprülü Belediyesi Konseyi’nin son oturumunda anıtın konulacağını duyurdu. Kocevski, son basın toplantısında, gazetecilere, anıtın Köprülü’deki İtfaiye binasında yer aldığını bildirdi.

50.000 avro değerindeki bu heykelin yanı sıra, Dostluk Parkı’nın inşası ve tüm kentsel teçhizat ve su musluğu inşaatının, çok sayıda Köprülü göçmeni Türk’ün yaşadığı ve aynı zamanda kardeş belediye olan Karşıyaka Belediyesi’nin bağışı olduğu belirtildi.

Belediye Başkanı Ace Kocevski, modern Türkiye’nin babası olarak nitelendirilen Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya tarihinde çok önemli bir kişi olduğunu ve özel saygıyı hak ettiğini vurguladı.

 

 

 

Read Previous

Makedonya ve Sırbistan, Tabanovce’de ortak sınır kapısı kuracak

Read Next

İvanov, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi “Cumhurbaşkanları Oturumu”nda konuştu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *