Asılsız bomba ihbarlarının adresleri Rusya ve İran’a dayanıyor

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, ülkede birkaç aydır yaşanan asılsız bomba ihbarlarının adreslerinin Rusya ve İran’a dayandığını söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, güvenlik servislerinin aktif olarak çalıştığını, güvenliğin tehdit edilmediğini, ancak talimatlara göre hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Spasovski asılsız bomba ihbarlarından, sadece okulların değil, yaklaşık 120 tesisin etkilendiğini ve bunun ülkenin her yerinde başımıza gelen yoğun bir hibrit saldırı olduğunu belirtti.

Faillerin ortaya çıkarılması için yoğun çalışmaların yapıldığını ve 19 Ekim’den bugüne kadar 520’den fazla tesisin asılsız ihbarlara konu olduğuna işaret eden Spasovski, “Birkaç dava çözüldü. Şimdi izole bir grubumuz var ve dava üzerinde çalışılıyor. Sadece ülkemizde yaşanan tehditlerden bahsetmiyoruz, bölge ülkeleri de aynı tehditlerle karşı karşıya. Son günlerde İran ve Rusya’daki adreslerden e-postalar gönderiliyor ve VPN servislerine yapılan ödemeler kripto para birimleri üzerinden yapılıyor, bu da takibi zorlaştırıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Üsküp Havalimanı, 2022’de “Havalimanı Hizmet Kalitesi” ödülünü aldı

Read Next

Ramazanın müjdecisi Berat Kandili idrak ediliyor