Makedonya Ticaret Odaları Birliği Başkanı ve Üsküp Belediye başkanlığı için bağımsız aday olan Danela Arsovska, Üsküplüler için toplu taşımanın ücretsiz olacağını söyledi.

Üsküp Belediye Başkan Adayı Danela Arsovska bugün düzenlediği basın toplantısında, Üsküplülerin arabalarına çevre dostu bir alternatif için seçenek sunduğunu söyledi.

Toplu taşımanın ücretsiz olması ile daha az otomobil kullanılmasını öngören çözüm ile 15+1 projelerinden birini sunduğunu ifade eden Arsovska, “Bu şekilde hava kirliliği sorununu çözmeyi, başkentteki ulaşımla kaosu iyileştirmeyi ve trafik düzeni getirmeyi öngörüyorum.Birçok Avrupa ülkesinde işe yarayabilirse bizde neden olmasın?” değerlendirmesinde bulundu.

Üretken olmayan maliyetler, hızlı ve verimli ulaşım sisteminin olmaması nedeniyle Kamu Ulaşım Şirketi’nin (YSP) düşük performansına tanık olunduğunu kaydeden Arsovska, “Metrobüs çözümü Üsküp için ne iyi ne de arzu edilir bir çözüm değil ve bununla birlikte hiçbir şey çözülmüyor, sadece daha da karmaşıklaşıyor. Köprüler taşınacak, Partizanska bulvarı boyunca ağaçlar kesilecek, hantal, işlevsiz bir sistem yapılacak. Önümüzde basit çözümler varken her zaman karmaşık yolu izliyoruz. Bunu durdurmanın zamanı geldi, Üsküp vatandaşları ücretsiz toplu taşıma alacak.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Caferi: Meclisin kampanya döneminde çalışmaması yazılı olmayan bir kural

Sonraki Haber

Bulgaristan AB askeri tatbikatına ev sahipliği yapıyor