Arnavutluk’ta Yetimlere Okul Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’un farklı şehirlerinde yaşayan, 1000 yetime, eğitim teşviğive desteği kapsamında 5. Yetim Buluşmasında okul malzemesi desteğinde bulunuldu.

Arnavutluk’ta farklı sektörlede önemli projelere imza atan TİKA, projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Arnavutluk’un farklı şehirlerinde yaşayan, 1000 yetime, eğitim teşviği ve desteği kapsamında 5. Yetim Buluşmasında okul malzemesi desteğinde bulunuldu.

Dağıtımlar, Tiran, Fier, İşkodra, Pogrades ve Korça şehirlerinde yapılan etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirildi. 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklar, büyük bir sevinçle hediyelerini teslim aldılar.

TİKA, Yetim Buluşması etkinlikleriyle, çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalan 1000 öğrenciye sahip çıkmış ve onların nitelikli bireyler olarak topluma kazandırılması yönünde mütevazi bir katkıda bulundu.

TİKA’nın bu tür etkinlikler kapsamında yetimlerin yetiştirilmelerine vermiş olduğu destek, aynı zamanda yetimlerin geleceğe daha güvenle bakması açısından da önem taşıyor.

Kaynak: http://www.tika.gov.tr/

Read Previous

The Guardian: Gruevski İsim Değişikliği Müzakerelerine Açık

Read Next

Doğu Makedonyalı Öğrenciler Bugün Kardelen’lerine Kavuştu

604 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *