Arnavutluk’ta kabine değişikliği

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bakanlar Kurulu’ndaki değişiklikleri açıkladı. Kabine değişikliği, altı bakanlığı etkiledi. 

Avrupa ve Dışişleri Bakanlığına mevcut bakan Olta Xhaçka’nın yerine İgli Hasani önerildi. Hasani daha önce Arnavutluk’un Viyana’daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Büyükelçisi ve AGİT Ekonomi ve Çevre Faaliyetleri Koordinatörü olarak görev yaptı.

Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığına Ogerta Manastirliu’nun yerine Albana Koçiu, Eğitim ve Spor Bakanlığına Evis Kushi’nin yerine Ogerta Manastirliu, Maliye ve Ekonomi Bakanlığına Delina İbrahimaj’ın yerine Ervin Mete, Delina İbrahimaj Girişimcilik ve İş Ortamından Sorumlu Devlet Bakanlığına, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığına Frida Krifca’nın yerine Anila Denaj önerildi.

Başbakan Rama ayrıca, Devlet Hizmet Standardı Bakanlığının bundan sonra olmayacağını, bunun yerine Yerel Yönetimlerden Sorumlu Devlet Bakanlığı olacağına, bu kuruma ise mevcut Tiran Belediye Başkan Yardımcısı Arbjan Mazniku’nun önerdiklerini bildirdi.

Kabinedeki değişikliklerin Cumhurbaşkanı Bajram Begaj’ın onayının ardından Arnavutluk Meclisi’nde oylanması gerekiyor. Ardından bakanlar ant içerek göreve başlayacak.

Yapılan değişiklikler:

  • Maliye ve Ekonomi Bakanı Ervin Meta
  • Avrupa ve Dışişleri Bakanı Igli Hasani
  • Eğitim ve Spor Bakanı Ogerta Manastirliu
  • Tarım Bakanı Anila Denaj
  • Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Albana Koçiu
  • Girişimcilik ve İş Ortamından Sorumlu Devlet Bakanı Delina Ibrahimaj
  • Yerel Yönetimden Sorumlu Devlet Bakanı Arbian MaznikuAA / Balkan News

Read Previous

İBU’nun yeni Rektörü Prof. Dr. Lütfi Sunar oldu

Read Next

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Türkiye Kadın Voleybol takımının başantrenörü Santarelli’yi hedef aldı