Arnavutluk’ta hakemler maça çıkmayı reddetti

Arnavutluk’ta oynanacak olan Kastrioti-Bylis maçına hakemler çıkmayı reddetti. Bu olay sonrası müsabaka ertelenirken Arnavutluk Futbol Federasyonu’ndan açıklama geldi.

Kastrioti-Bylis maçı hakemlerin bu karşılaşmada görev almayı reddetmesi üzerine ertelendi. Arnavutluk Futbol Federasyonu ölüm tehditleri aldığını açıkladığı hakemlerin durumunun, polise iletildiğini açıkladı.

Arnavutluk Süper Ligi’nde hakemler Kastrioti takımına karşı kazan kaldırdı. Doğu Avrupa ülkesinde hakemler Kastrioti takımının maçlarına çıkmayı reddetti.

GOLÜ İPTAL ETMEYE ZORLANDILAR
Arnavutluk Futbol Federasyonu, hakemlerin maçlardan önce ölüm tehditleri aldığını ve tüm bunların polise bildirildiğini açıkladı. Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamada detay da verildi; önceki hafta Kastrioti ile Laçi takımları arasında oynanan maçta, hakemlerin Laçi takımının bir golünü iptal etmeye zorlandığını açıkladı.

HAKEMLER BEYANDAN ÇEKİNİYOR
Federasyon açıklamasında ayrıca hakemlerin kendilerini sürekli tehdit altında hissettikleri, bu tür olayları yazılı olarak beyan etmekten ya da kınamaktan çekindikleri ifade edildi. Meydana gelen olayın açıklığa kavuşması için sonuna kadar bekleneceği ve Arnavutluk futbol panoramasında güvenli bir ortamın sağlanması için uygun kararların alınacağı bildirildi.

Milliyet

Read Previous

Rıza Kayaalp, Hırvatistan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda Karelin’i yakalamaya çalışacak

Read Next

AP bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının son tutuklusu Yunan milletvekili Kaili de serbest kalıyor