Arnavutluk Meclisi’ndeki bütçe görümelerinde sis bombası atıldı

Arnavutluk parlamentosundaki bütçe görüşmeleri sırasında muhalefetteki DP’den bir vekil sis bombası attı. Oturuma açıldıktan 5 dakika sonra ara verilirken bütçe ‘prensipte’ kabul edildi.

Arnavutluk Meclisi, 2024 bütçesini görüşmek üzere bir araya geldi. Genel Kurul oturumuna, bir muhalefet vekilinin sis bombası atması sebebiyle 5 dakika sonra ara verildi.

Muhalefetteki Demokratik Parti’nin bir milletvekili meclis genel kuruluna renkli sis bombası attı. Muhalefet partileri bu esnada sandalyeleri meclis kürsüsünün önüne dizdi, milletvekilleriyle güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.

Genel kurul salonuna sis bombası atanın Flamur Noka isimli vekil olduğu ve onunla birlikte diğer muhalif vekillerin de sis bombası attığı ifade edildi. Tiran Başsavcılığı’ndan bir ekip genel kurula gelerek inceleme başlattı.

Meclis oturumuna, muhalefet vekilinin sis bombası artması sonrası 5 dakika sonra ara verilirken, “2024 Bütçe Projesi” isimli bütçe teklifinin 140 üyeli mecliste 83 lehte oyla ‘prensipte’ kabul edildiği açıklandı. 

Read Previous

K. Makedonya Milli Takımı, İngiltere’yi konuk ediyor

Read Next

Yunanistan’da eylüldeki sel felaketinden etkilenen köyün sakinleri evlerinin taşınmasını istedi