Kosova ziyaretini tamamlayan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ve PDK Genel başkanı Kadri Veseli hakkında hazırlanan iddianameyi, devleti gasp edenlerin siyasi sahneden temizlenmesi anı olarak değerlendirenlerin naif ve kör olduklarını belirtti.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi ve Kadri Veseli  hakkında Lahey Uluslararası Kosova savaş Suçları mahkemesi  Özel Savcılık tarafından iddianamenin yayınlanmasının ardından Kosova’da siyasi  liderlerle yaptığı görüşmeler sonrasında “Adem Jashari” havalimanında  basın toplantısı düzenledi.

Birlik çağrısında bulunan Başbakan Rama, Özel Mahkeme hakkında  eleştiri ve suçlamalarda bulunarak,   kimin saldırgan, kimin  kurban olduğunun açık olduğunu hatırlattı.

Rama ayrıca, iddianamenin yayınlanmasının Kosova’nın siyasi sahnesini temizlemek  veya devleti gasp etmekten kurtarmak  niyetiyle yapıldığını düşünenlerin  tamamen naif ve kör olduklarını söyledi.

Rama, “sosyal medya üzerinden bile kim  düşüncesiz ve  naif bir yorum yaparsa eğer, iddianamenin yayımlanmasının, bazı insanlara karşı bir eylem olduğunu veya bunun politik sahneyi temizlemek veya devleti  gasp etmekten kurtarmak  için  yapıldığını düşünen ve  ya saf, tamamen saf ya da öfkeden kör olmuş biridir” dedi.

Kosovaport

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 412 kişi tespit edildi

Sonraki Haber

Bulgaristan’da hükümete yeni gensoru verilmesi gündemde