Arnavutların muhalefet partileri de erken seçimleri boykot edecek

Arnavutların yeni kurulan Besa, Uniteti ve Halk Demokratik Partisi, inandırıcı ve güvenilir olacağının garantisi olmayan erken parlamento seçimlerine katılmayacaklarını açıkladılar. Menduh Thaçi’nin Arnavut Demokratik Partisi ise henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

VMRO DPMNE’ye benzer bir şekilde, Arnavut bloğunda da Demokratik Bütünleşme Birliği’nin de, 5 Haziran’da düzenlenmesi öngörülen erken parlamento seçimlerinde, çok büyük olasılıkla muhalefeti olmayacak.

Parlamento dışındaki Besa, Uniteti ve Halk Demokratik Partisi inandırıcı ve güvenilir olacağının garantisi olmayan erken parlamento seçimlerine katılmayacaklarını açıkladılar. Struga Belediye Başkanı Ziyadin Sela’nın partisiden şimdiye kadar kesin bir açıklama yapılmadı. Hatırlanacağı üzere Sela birkaç gün önce “benim için seçimlerin kaliteli olması” önemli dedi.

Ahmeti’nin partisi muhalefet partilerinin boykot ettiği seçimlere katılıp katılmayacakları konusunda şu ana kadar kesin bir açıklama yapılmadı.
Arnavut Demokratik Parti’sinin belirsiz pozisyonu devam ediyor. Meclis Grubu Koordinatörü İmer Aliu, dün herhangi bir açıklama yapmadan parti liderinin son açıklamasını hatırlatarak seçimlerin adil ve hür olması gerektiğini söyledi.

Thaçi son açıklamasında, “Somut bir tarih konusunda konuşamam. Тarih bizim için hiçbir şeyi ifade etmiyor. Meclis’te oylandığı zaman bir çekimser kaldık. Ben seçim gününe kadar, o gün hangi gün olursa olsun, adil seçimler için tüm koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde her şey suya düşebilir” ifadelerini kullandı.

TİMEBALKAN

Read Previous

Tokat heyeti, Filibe Bölge Müftülüğünü ziyaret etti

Read Next

Yunanistan’dan ikinci grup göçmen kafilesi geldi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *