Arnavut muhalefeti “VLEN”in cumhurbaşkanı adayı Taravari için tanıtım toplantısı düzenlendi

Arnavut muhalefeti “VLEN”in cumhurbaşkanı adayı Arben Taravari için Gostivar’da tanıtım toplantısı düzenlendi.

Arnavut İttifakı partisinin Arben Taravari kanadı, Besa Hareketi, Alternativa Partisi ve Demokrasi Hareketi partilerinin oluşturduğu muhalefet koalisyonu “Değişim için Avrupa Bağlantısı”nın (VLEN) cumhurbaşkanı adayı olan Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari için kendi şehri Gostivar’da tanıtım toplantısı düzenlendi.

Arben Taravari burada yaptığı konuşmada, kendisinin farklı ve tüm vatandaşların başkanı olacağını belirterek, Meclis’te cumhurbaşkanı seçimi, anayasa değişikliği ve yüzde 20’lik sürenin silinmesiyle ilgileneceğini duyurdu.

Kuzey Makedonya’da özgürlük, eşitlik ve uyum için mücadele edeceğini açıklayan Taravari, her şeyden önce halkın geldiğini ve bunun da kendi sloganı olduğunu söyledi.

Adaylığının bir sorumluluk ve aynı zamanda hayatında sahip olduğu en büyük ayrıcalık olduğunu vurgulayan Taravari, “Buraya gelen her birinize çok teşekkür ederim, çünkü siz benim gücümsünüz. 26 yıldır doktorluk yapıyorum, nörolog profilim adaletsiz bir sistemden gelen insanların kaygılarının farkına varmamı sağladı. Ben halkın ve halk için cumhurbaşkanı olacağım. Ben, VLEN koalisyonunun önerdiği cumhurbaşkanı olarak, Arnavutluk kampında mutlak kazanan olacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Demokrasi Hareketi Genel Başkanı İzet Meciti, Besa Hareketi Genel Başkanı Bilal Kasami ve Alternativa Partisi Genel Başkanı Afrim Gashi partilerinin destekçileri ve üyeleri önünde konuşma yaptı.

Genel Başkanlar yaptıkları konuşmalarda Taravari’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neden destek alması gerektiğine işaret etti.

Read Previous

Arnavutluk’ta FETÖ ile yakınlığı bilinen İslam Birliği başkanı seçimine protesto

Read Next

AB, Türkiye’den Bulgaristan’a düzensiz göçe karşı sınırdaki görevli sayısını üç katına çıkarıyor