Arnavut İttifakı hükümete katılma kararı aldı

Kuzey Makedonya’da 8 milletvekili bulunan ve muhalefette yer alan Arnavut İttifakı partisi, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında hükümete katılma kararı aldı.

Arnavut İttifakı Genel Başkanı Arben Taravari, Kalkandelen’de yapılan toplantının ardından, hükümete katılma kararını kamuoyuna duyurdu.

Merkez Yönetim Kurulu toplantısında oy çokluğu ile hükümete katılma kararı alındı.

Arnavut İttifakı’nın yeni hükümette Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra Enformasyon Toplumu ve Kamu Yönetimi Bakanlığı ile Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevlerinden birini alacağını kaydeden Taravari, aynı zamanda Savunma Bakan Yardımcılığı ile Tarım Bakan Yardımcılığı görevlerinin de üstlenileceğini söyledi.

Taravari, yarın Başbakan Kovaçevski ile bir görüşme gerçekleştireceğini ve toplantıda bakan isimlerini kendisiyle paylaşacağını belirtti.

Arnavut İttifakı’nın hükümete katılma kararı ile birlikte, hükümet koalisyonu güçlendirilmiş oldu ve böylelikle AB müzakerelerinin önünü açacak olan Anayasa değişikliklerinin gerçekleştirilmesi için zaman kazanılmış oldu.

Arnavut İttifakı’nın hükümete katılmasıyla birlikte elinden birçok bakanlık ve müdürlük alınacak olan Alternativa Partisi’nin hükümette kalıp kalmayacağı ise merak konusu.

Read Previous

Romanya, Almanya, Bosna Hersek ve Sırbistan’da açılan taziye defterlerini yetkililer imzaladı

Read Next

Yunanistan, depremzedelere insani yardım göndermeyi sürdürüyor