Ariyan Ademi, Makedonya Milli Takımı’nda forma giymeyi bıraktı

Kuzey Makedonya A milli takımının teknik direktörü Blagoya Milevski, önümüzdeki hafta Antalya’da Moldova (22.03) ve Karadağ (25.03) ile oynanacak hazırlık maçlarına çağrılan oyuncuların listesini açıklayacak.

Kuzey Makedonya Milli Takımı Teknik Direktörü Blagoya Milevski yaptığı videolu açıklamada, Mart ayı hazırlık maçları ve iki maçtan beklentileri, ardından futbolcuların kulüp performanslarındaki durumu ve çağrılan futbolcular listesinde değişiklik olup olmayacağı hususunda açıklamalarda bulundu.

Milli takımın önemli futbolcularından Ariyan Ademi’nin milli takım kariyerini sonlandırdığını doğrulayan Milevski, “Kişisel nedenlerden dolayı milli takım kariyerine son vermeye karar veren Ariyan Ademi’nin yokluğuna özellikle üzülüyorum. Ariyan’la konuştum. Onu hem insan hem de futbolcu olarak özleyeceğiz. Kararında kesin. Artık milli takımdaki performansının sona erme anının geldiğini düşünüyor. Makedonya milli takımına ve genel olarak futbolumuza yaptığı katkılardan dolayı hepimiz şükranlarımızı sunmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Kendisine jubile maçı düzenlemeyi teklif ettiklerini kaydeden Milevski, “Bunun 3 Haziran’daki Hırvatistan maçında mı yoksa Üsküp’teki ilk iç saha maçında mı olacağı onun kararı.” dedi.

Read Previous

Gazzeliler, ramazan ayı öncesi son cuma namazını İsrail saldırısında yıkılan caminin enkazında kıldı

Read Next

AB, Gazze’ye insani deniz koridoru açma girişimiyle ilgili detayları paylaştı